Green Velo Wschodni Szlak Rowerowy

 

miejsce_przyjazne_rowerzystom_chelmMPR – Miejsce Przyjazne Rowerzystom

Z przyjemnością informujemy, że nasz obiekt posiada rekomendację MPR – Miejsca Przyjaznego Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo.

Oznacza to, że przeszliśmy pozytywnie procedurę weryfikacji, przeprowadzoną przez audytorów szlaku Green Velo. Sprawdzani byliśmy pod kątem kryteriów „przyjazności dla rowerzystów”, a w naszej ofercie znajdziecie usługi dedykowane turystom rowerowym.

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i jednocześnie do odwiedzenia Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo. Więcej o szlaku przeczytać można na stronie internetowej www.greenvelo.pl

Green Velo  „Trasy Rowerowe w Polsce Wschodniej” jest to nowatorski, ponadregionalny projekt liniowy, który polega na wybudowaniu podstawowej infrastruktury związanej z obsługą ruchu rowerowego. 

Projekt obejmuje budowę i oznakowanie ścieżek rowerowych o utwardzonej nawierzchni oraz wytyczenie i oznakowanie tras rowerowych na terenie pozamiejskim, a także budowę i montaż podstawowej infrastruktury towarzyszącej.

projekt_mapa_polski

 

Przewidywana długość trasy: 1980 km
W realizację całego komponentu zaangażowanych jest 211 partnerów
Rowerzystom udostępnionych zostanie 477 atrakcji turystycznych, trasa rowerowa będzie przebiegać przez:

5 Parków Narodowych i 15 Parków Krajobrazowych
26 Obszarów Specjalnej Ochrony Ptaków oraz 36 Specjalnych Obszarów Ochrony Siedlisk – ok. 615 km (31% długości całej trasy),
Obszary leśne – ok. 580 km (29% długości trasy),
Doliny rzek – ponad 180 km (9 % długości trasy),
Wały przeciwpowodziowe i nieczynne nasypy kolejowe – ponad 70 km (3% długości trasy).

trasa_rowerowa_mapa_polski_hotel_lwowgreenvelo_chelm_hotel_lwow

1. Hotel i Restauracja „Lwów” proponuje dla turystów korzystających z wschodniego szlaku rowerowego możliwość skorzystania pobytu na jedną dobę lub dłużej w naszym Hotelu.

2. Całodobowa służba hotelowa gwarantuję możliwość bezpłatnego i bezpiecznego przechowywania rowerów oraz bagaży.
3. Hotel posiada wysokiej klasy pralnię oraz suszarnie która jest do dyspozycji turystów rowerowych gdzie mają możliwość nieodpłatnego wysuszenia ubrań i sprzętu

4.Informacja hotelowa służy informacją o miejscach serwisujących rowery.

1) Chełm, ul. Uściługska 5 nr tel.82 5655544 lub 508800633

2) Chełm, ul. Lwowska 72 nr tel. 696787050

5.Nieodpłatne udostępniamy narzędzia do naprawy rowerów (Już niedługo zamontujemy słup naprawczy)

narzedzia_rowerowe
6.Bezpieczny, nieodpłatny parking rowerowy

7.Hotel posiada miejsce na nieodpłatny odpoczynek dla rowerzysty

miejsce_odpoczynek_chelm
8. Zaleta naszego Hotelu to bezpieczny parking dla rowerzystów dostępny na dłuższy pobyt ponad 24 h.

9. Restauracja „Lwów” w Chełmie proponuje serwowanie pełnowartościowych śniadań dla rowerzystów, dodatkowo informujemy naszych klientów o kuchni wegańskiej, wegetariańskiej oraz kuchni regionalnej. Turyści oczywiście mogą liczyć na przygotowywanie suchego prowiantu na wynos ( kanapki, woda, owoce, ciastka)

10. Informacje o kolejnych miejscach przyjaznych turystom ( Służba hotelowa służy bezpłatnie pomoc przy rezerwacji miejsc w innych MPR w innych miastach)

11. Oferujemy również odpłatną usługę transportu osób oraz rowerów do kolejnego etapu wyprawy – przewóz 3 rowerów i 3 o osób –   70 zł  do 20 km natomiast powyżej 20 km – 70 zł  plus 2 zł  za każdy kolejny kilometr

mapa_trasyZobacz całą trasę jaka biegnie przez wschodnie strony Polski.